Zaproszenie na:

Głodówkę Leczniczą 2021

Hotel Łeba www.hotelleba.com.pl

15 - 23 maj 2021

(nowy termin i miejsce)Hotel Łeba jest obiektem 3-gwiazdkowym, położonym przy ul. Nadmorskiej 9B, która biegnie wzdłuż plaży, tak więc po przejściu przez las ok. 5 minut znajdziemy się na plaży.
Hotel jest bardzo elegancki, ma zespół spa: baseny, sauny i gabinety masażu, a także przestronne, jasne, nowoczesne pokoje z ładnymi łazienkami, ładną salę fitnes do ćwiczeń i salę do wykładów i jest w cichym miejscu otoczony zielenią, przy pasie nadmorskiego lasu, bardzo blisko morza.
Ma bardzo rozbudowaną część zabiegową z masażami (które będzie można zamówić).
Zapraszamy do obejrzenia strony hotelu: https://www.hotelleba.com.pl

W Łebie jest też sporo atrakcji: stadnina i pałac w Nowęcinie, latarnia morska, wydma ruchoma (ruchome piaski zwane pustynią), Słowiński Park Narodowy, zasypane miasto, piękny port z jachtami, możliwość popływania barką na zachód słońca itp., spacer wzdłuż malowniczej rzeki itp. Wszystkie te atrakcje będziemy zwiedzać przy okazji spacerów. Na trasie spacerów są też niesamowite, wielkie jeziora w lesie i stada kormoranów śpiących na drzewach.

Na razie nie jest przesądzone, czy sauna i spa będą otwarte w terminie naszego przyjazdu, ale jeśli nie będziemy mogli skorzystać z sauny to pozostanie nam długi gorący prysznic, który może spełnić funkcję nagrzewania się w saunie.

Głodówkę organizujemy jedynie w terminie wiosennym, kiedy to organizm sam według swojego zegara biologicznego podejmuje funkcję oczyszczania. Każdy inny termin jest niefizjologiczny i powoduje wymuszanie na organizmie innej aktywności, niż to jest zapisane w genach.

Tak więc, jeśli trafiłeś/aś na naszą stronę wcześniej - to masz akurat dużo czasu, aby się do tej ważnej, istotnej celebracji, jaką jest głodówka przygotować. Im więcej wiemy na temat tego ciekawego, mistycznego wydarzenia tym ciekawiej możemy je przeżyć.

Osoby, które nie mogą się doczekać, aby zacząć pozytywną pracę w kierunku zdrowia, zapraszamy do zakupienia książki, w której opisaliśmy nasze 12-letnie doświadczenie ze wspólnego głodowania nad morzem "Głodówka Lecznicza, detox, oczyszczanie". Książkę w cenie 18 zł + koszt wysyłki 7 zł. można kupić przesyłając maila z zamówieniem do redakcji: wegetarianski@wegetarianski.pl


O głodówce:
W przeszłości post stanowił jedną z najstarszych, naturalną metodę leczniczą. Był także czasem oczyszczenia, nabierania sił witalnych. Również i późniejsi medycy dostrzegali dobrodziejstwa okresowego powstrzymywania się od jedzenia. Plutarch zwykł mawiać: zamiast w chorobie brać leki, lepiej głodować, choćby i jeden dzień.

Paracelsus uważał głodowanie za największe lekarstwo.
Dzisiaj, po dobie wiary w potężne, zbrojne w nowoczesną aparaturę medyczną ramię medycyny, po dobie pigułek na wszystko, pacjenci i niektórzy lekarze zwracają się znów do głodówek leczniczych. A medycyna odkrywa coraz to inne ich rewelacyjne działanie.

Aby głodówka była pożyteczna dla organizmu, należy się do niej odpowiednio przygotować. Zaakceptować niedogodności, które ze sobą niesie, nie bać się jej i cieszyć się z korzyści zdrowotnych. Ważne jest, aby tak zaplanować sobie te kilkanaście dni, aby nic nam w tym czasie nie przeszkadzało. Zająć się jedynie słuchaniem własnego organizmu i wspomaganiem go. A przy uważnym słuchaniu można wiele się dowiedzieć na przyszłość.

W programie: codzienne wykłady dotyczące zdrowego życia i odżywiania, leczenia postem, a także konsultacje lekarskie indywidualne kolejno dla wszystkich uczestników.

Opiekę medyczną nad turnusem będzie sprawował doktor Paweł Błaszczyszyn, absolwent warszawskiej A.M. Specjalista w zakresie akupunktury, homeopatii, irydologii, psychoterapii oraz różnych technik medycyny manualnej i masażu. Kierownik Warszawskiego Centrum Medycyny Naturalnej KOMED, w którym pracuje od 1990 roku.
Doktor jest propagatorem zdrowego stylu życia i ruchu. Autorem licznych artykułów i uczestnikiem programów radiowych i telewizyjnych poświęconych medycynie naturalnej. Od 25 lat wegetarianin. Ilustrator książek, satyryk, malarz, ogrodnik, podróżnik. Uwielbia rower, narty oraz praktykuje od lat Tai-Chi.

Gimnastyka poranna poprawiająca pracę wszystkich narządów i popołudniowe ćwiczenia relaksacyjne z elementami samoleczenia i automasażu będą codziennie poprawiać naszą kondycję i samopoczucie.

Gimnastykę poranną oraz popołudniowe zajęcia relaksacyjne poprowadzi Małgorzata Pawłowska, która na ścieżce Kundalini Jogi jest od 2010 r, certyfikowana przez KRI (Kundalini Research Institute). Jest też instruktorką Kundalini Jogi wg YOGI BHAJANA, a także praktykuje MEDITATIVE HEALING – Medytacyjne Uzdrawianie wg JIVANA MUKTY.
Jej pasją jest dostarczanie ludziom „jogicznych” narzędzi, które pomagają czuć się zdrowo, szczęśliwie, bezpiecznie i uczą jak korzystać z ogromnej mocy swojego umysłu i oddechu, tak aby świat wokół nas opierał się na pokoju, empatii, współpracy, radości i spełnieniu.
Małgorzata Pawłowska: Kundalini Joga daje mi świadomą przytomność i dystans do iluzji sztucznie wytwarzanych potrzeb, ale przede wszystkim dystans do własnego uwarunkowanego ego. Daje mi zdrowie, witalność, siłę i odwagę, by podążać za subtelnym, delikatnym głosem mojego wewnętrznego potencjału - mojej duszy.

Wieczorne spotkania, takie jak np. Taniec intuicyjny i intencyjny dla oczyszczenia duszy i ciała lub kreacji marzeń i harmonizowanie swoich wewnętrznych przestrzeni poprowadzi Wioletta Ewa Tuchowska.
Wioletta Ewa Tuchowska jest psychologiem, ezoterykiem, nauczycielką tantry, artystką, wspiera ludzi w odnajdywaniu swoich talentów i ścieżek duszy.
Wioletta w swojej pracy łączy duchowość z medycyną naturalną oraz głęboką psychologiczną wiedzą o człowieku. Pomaga w powrocie do harmonii i zdrowia.
Głodówka jest dobrym sposobem na oczyszczenie ciała ale także i psychiki z toksycznych emocji. Czas sprzątania organizmu sprzyja przepaleniu starych ograniczających wzorców, które postaramy się rozpoznać, a następnie dzięki odpowiednim technikom „przepalić” w alchemicznym ogniu, który intensywnie rozpala się podczas głodowania. Celem jest poprawienie jakość życia i oddychanie pełną piersią, które też podnoszą odporność psycho-fizyczną.

Turnusem opiekować się będzie Agnieszka Olędzka - redaktor naczelna miesięcznika Wegetariański Świat, który założyła w 1994 roku i prowadzi go do dziś w zmiennych kolejach losu. W 1985 ukończyła na UW dziennikarstwo, pracowała w różnych redakcjach pisząc o ekologii, środowisku, zdrowiu. W 1999 zorganizowała pierwszy w Polsce turnus głodówkowy, który kontynuowany jest co roku, zawsze na wiosnę, nad morzem. Autorka książek o zdrowej kuchni: Kuchnia wegańska. Wegetarianka i ekolożka z przekonania.

Będą też spotkania z naszymi gośćmi, którzy poprowadzą ciekawe wykłady i warsztaty.

Rozmowy w kręgu mające pomóc w wyrzucaniu toksyn nie tylko fizycznych. W ciągu dnia - marsze i odpowiednio dobrane ćwiczenia na plaży, spacery, stała, całodobowa opieka lekarska.

W tym okresie występuje najsilniejsze stężenie dobroczynnie działającego na nasz organizm jodu w powietrzu, tak więc przy okazji można będzie zaopatrzyć się na cały rok w ten ważny pierwiastek.


Koszt pobytu dla głodówkowiczów uwzględniający: zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką (jeśli ktoś życzy sobie pokój 1-osobowy to dopłata wynosi 800 zł), wszystkie wymienione zajęcia, codzienne wykłady, opiekę lekarską (każdy uczestnik będzie indywidualnie zbadany), saunę - wynosi 2480 zł.


Zdecydowanych prosimy o zgłoszenie się do nas mailem: wegetarianski@wegetarianski.pl i po uzyskaniu odpowiedzi wpłacenie zaliczki 500 zł. Zgłoszenie + zaliczka rezerwują miejsce. W tym roku ilość miejsc ograniczona, prosimy o zapisy.

Do zobaczenia nad morzem w maju 2021 roku!
redakcja
- [str. główna] - [jak się przygotować] - [przebywanie na głódówce] - [głodówka w religiach] - [znani o głodówkach] - [fragment dziennika] - [wychodzeniez głodówki] - [kartki z poprzednich głodówek] - [pytania i wątpliwości] - [o nas] - [zaproszenie na głodówkę] - [zgłoszenia] - [zaproszenie na odchudzanie] - [polecane artykuły] - [kontakt] -