Oczyszczanie Wątroby
i oczyszczanie z pasożytów

5 dni nad morzem w Łebie
czyli jesienne sprzątanie organizmu

20-24 października 2021
Hotel Łeba
O Warsztatach Oczyszczania Wątroby:

Mają one na celu oczyszczenie wątroby, a także całego organizmu z pasożytów, toksyn, powrót do dobrych nawyków żywieniowych, odnowienie i wzmocnienie przed zimą sił obronnych organizmu, a także nauczenie się przydatnych technik pomagających przy zdrowym stylu życia.

Gościć nas będzie Hotel Łeba www.hotelleba.com.pl luksusowy hotel SPA z basenem i kilkoma saunami, siłownią i licznymi atrakcjami, zlokalizowany nad samym morzem, ok 50 m od plaży
Do naszej dyspozycji w ramach pobytu:
- kompleks SPA czyli piękny basen, sauny – kilka rodzai, jacuzzi i inne SPA atrakcje
- wi-fi w pokojach, - parking
- świetnie zaopatrzona, profesjonalna siłownia
- w pokoju ręczniki i suszarki do włosów, czajniki, szklanki

Hotel Łeba jest obiektem 3-gwiazdkowym, położonym przy ul. Nadmorskiej 9B, która biegnie wzdłuż plaży, tak więc po przejściu przez las ok. 5 minut znajdziemy się na plaży.
Hotel jest w cichym miejscu otoczony zielenią, przy pasie nadmorskiego lasu.
Ma bardzo rozbudowaną część zabiegową z masażami (które będzie można zamówić).
Zapraszamy do obejrzenia strony hotelu: https://www.hotelleba.com.pl

W Łebie jest też sporo atrakcji: stadnina i pałac w Nowęcinie, latarnia morska, wydma ruchoma (ruchome piaski zwane pustynią), Słowiński Park Narodowy, zasypane miasto, piękny port z jachtami, możliwość popływania barką na zachód słońca itp., spacer wzdłuż malowniczej rzeki itp. Wszystkie te atrakcje będziemy zwiedzać przy okazji spacerów. Na trasie spacerów są też niesamowite, wielkie jeziora w lesie i stada kormoranów śpiących na drzewach.

Masę pięknych tras na wycieczki/spacery więc proszę podszlifować kondycję przed wyjazdem. Łeba, niegdyś wioska rybacka, obecnie nadmorska miejscowość wypoczynkowa ma jedne z ładniejszych plaż polskiego wybrzeża.

Wątroba jest raczej „milcząca”, dopiero gdy jest już mocno przeciążona, czyli: „coś nam leży na wątrobie” albo też „żółć nas zaleje”… pojawiają się sygnały.
Pierwszy z sygnałów, który powinien nas „przebudzić” to trudności w zasypianiu lub budzenie się między 24 a 3 nad ranem.
Tak więc, jeśli cierpisz na przewlekłe nadmierne zmęczenie, bóle głowy, łamanie w kościach, problemy trawienne, wolniejszą przemianę materii, nadwagę, wahania nastroju, podwyższone ciśnienie krwi, problemy skórne – te symptomy mogą wskazywać na zanieczyszczoną wątrobę – tak więc ten warsztat jest dla Ciebie.

Człowiek, który ma osłabioną wątrobę często się złości i jest agresywny, może mieć też depresję (czyli agresję skierowaną na siebie) lub być apatyczny (to scenariusz dla kobiet). Miewa złe sny, wręcz koszmary, wzdęcia brzucha, brak apetytu lub potrzebę, by jeść dużo i szybko, przejada się często i po posiłkach czuje gorycz w ustach. Później przychodzą skurcze w łydkach i palcach rąk, skóra, szczególnie dłoni i stóp staje się zimna i wilgotna – czyli „zimne nóżki”. Gdy mamy już zabarwiony na żółto spód języka, brązowe plamy na głowie, twarzy, niestrawność po spożyciu każdego posiłku, a szczególnie świeżych warzyw i owoców, biegunki na zmianę z zaparciami to znaczy, że sytuacja w kwestii wątroby wymknęła się spod naszej kontroli.

Drugi wysyp objawów to: pojawienie się na ciele nowych piegów, brązowych znamion i brodawek albo bóle dużego palucha stopy - jeśli zostaną przeoczone to możemy obudzić się w szpitalu z marskością wątroby.
Sygnały, które wysyła do nas wątroba są dla wielu osób niezauważalne, albo mało istotne, bo można je w chwilę załatwić tabletką – statystyki medyczne podają, że tylko 30 % chorych ma objawy wskazujące, że ich wątroba ma problemy.

Tak więc, żeby nie wypaść z kręgu tych 30% - na warsztacie przyjrzymy się dokładniej sygnałom, które płyną z naszego ciała. Czy często przydarza się nam przewlekłe zmęczenie, osłabienie, bóle stawów, mięśni lub świąd skóry, czy cierpimy na brak apetytu lub nudności, nadmierne jedzenie – bo to są właśnie te niewyraźne, niecharakterystyczne, aczkolwiek często lekceważone sygnały.
Pionowe zmarszczki między brwiami, jeśli nie są częścią naturalnego procesu starzenia się, to wskazują na dużą ilość kamieni żółciowych. Im głębsze i dłuższe są bruzdy, tym większy stopień zmian w wątrobie. Pionowe linie są też oznaką tłumionej frustracji i gniewu.

Wątroba pełni ponad 500 różnych funkcji. Uszkadzają ją toksyny występujące w żywności, środkach czyszczących, lekarstwach, zanieczyszczenie środowiska, używki, drobnoustroje …a także złe emocje, dlatego aby utrzymać ja w dobrej kondycji warto przeprowadzić kurację oczyszczania wątroby przynajmniej raz w roku na wiosnę lub jesienią.

Dla tych którzy przeszli przez pierwszy akapit i zauważyli, że coś jest na rzeczy, a także dla tych, lubiących systematyczne porządki i nie czekających na zderzenie się z niepokojącymi objawami – część 2 – czyli: już w starożytnych Chinach...

Tak, już w starożytnych Chinach wierzono, że wątroba jest magazynem informacyjnym naszej podświadomości. Wiedziano także, że jest to jeden z najciężej pracujących organów naszego ciała, że to oczyszczalnia i laboratorium, i że na poziomie zarówno fizycznym, jak i emocjonalno-mentalnym usuwa toksyny z organizmu, przekształcając je tak, by mogły zostać wydalone. Naszej współczesnej nauce jednak trudno przyjąć, że nasze myśli i emocje mogą niszczyć wątrobę. Chciałoby się to włożyć między bajki. Kultura ludowa jednak coś tam przez wieki zauważyła i wyraża to w ludowych mądrościach: żółć go zalała, coś leży mu na wątrobie... Wszystkie nasze konflikty związane z egzystencją, z zagrożeniem życia z powodu strachu, obawy o nasz życiowy kęs, którego nie możemy lub nie umiemy złapać, strawić, przełknąć lub wydalić – wszystkie emocjonalne procesy dziejące się w organizmie jako reakcje na stres mają wpływ na wątrobę.

Przeprowadzimy też kurację odrobaczającą nasz organizm z pasożytów.

SIEDEM STOPNI ZANIECZYSZCZENIA ORGANIZMU
Pierwszy stopień zanieczyszczenia: odczuwanie permanentnego zmęczenia.
Drugi stopień zanieczyszczenia: bóle głowy, mięśni i łamanie w kościach.
Trzeci stopień zanieczyszczenia: wszelkiego rodzaju alergie.
Czwarty stopień zanieczyszczenia: pojawienie się torbieli, guzów, kamieni, nadwagi.
Piąty stopień zanieczyszczenia: deformacje organów wewnętrznych, kości i stawów.
Szósty stopień zanieczyszczenia: organiczne choroby układu nerwowego.
Siódmy stopień zanieczyszczenia: choroby nowotworowe.

Jeżeli zauważyliście u siebie objawy drugiego a może i następnych stopni to nadszedł czas na kuracje oczyszczające organizm.

Podczas pobytu przeprowadzimy mające wielowiekową tradycję oczyszczanie wątroby z użyciem soków, gorzkiej soli, oliwy oraz cytryn i grejpfruta. Do tego procesu dołączymy właściwie skomponowaną dietę, zioła i suplementy. Uczestnicy korzystać będą ze świeżo wyciśniętych soków z warzyw i owoców. Przeprowadzimy też oczyszczającą kurację z pasożytów.

Program obejmie poranną jogę, poprawiającą pracę wszystkich narządów. Te zajęcia, jak również popołudniowe ćwiczenia relaksacyjne z elementami samoleczenia, przy sprzyjającej aurze, będą odbywać się na plaży. Będą też techniki oddechowe.

Ważne dla wątroby rozgrzanie przeprowadzać będziemy w saunie podczas codziennych wieczornych zabiegów.

Informacja o prowadzących zajęcia:

Turnusem opiekować się będzie Agnieszka Olędzka - redaktor naczelna miesięcznika Wegetariański Świat, który założyła w 1994 roku i prowadziła do 2019. W 1985 ukończyła na UW dziennikarstwo, pracowała w różnych redakcjach pisząc o ekologii, środowisku, zdrowiu. W 1999 zorganizowała pierwszy w Polsce turnus głodówkowy, który kontynuowany jest co roku, zawsze na wiosnę, nad morzem.
Autorka książek o zdrowej kuchni: Kuchnia wegańska i o głodówce: Głodówka lecznicza. Wegetarianka i ekolożka z przekonania.

Gimnastykę poranną oraz popołudniowe zajęcia poprowadzi Maga Korbel.
Maga jest certyfikowaną nauczycielką mindfulness (MBSR) oraz nauczycielką jogi.
Jogi uczyła się głównie u Jurka Jaguckiego, a certyfikat z mindfulness otrzymała w 2011 jako jedna z pierwszych nauczycielek tej metody w Polsce. Dodatkowo praktykuje medytację zen od kilkunastu lat, przez 5 lat podróżowała do Indii - aśram Ramana Maharshi gdzie medytowała i uczestniczyła w licznych satsangach. Uczyła się od nauczycieli ścieżki Diamond Logos, których to też sprowadzała do Polski (Claus Springborg z Danii, a potem Vedanta Aspioti z zespołem z Grecji). Pod okiem Vedanty ukończyła kurs pracy z Dzieckiem Wewnętrznym. Używa także metod pracy z ciałem takich jak TRE, ruch autentyczny, taniec, praca z oddechem i inne.
Obecnie szkoli się w nurcie Somatic Experiencing w Instytucie Terapii Psychosomatycznej.
Strony Magi to: www.magakorbel.com , FB: https://www.facebook.com/magajoga , YT: https://www.youtube.com/channel/UCaWFoxhXOYzQkEiyZi2AHGA

Maga poprowadzi też dwa wieczorne warsztaty po 20-tej:
1. Pierwszy z nich jest medytacją opartą o skanowania ciała, podczas której będziemy doświadczać odczuć w ciele.
2. W drugim - w zależności od potrzeb - zrobimy ćwiczenie TRE, medytację: spotkanie z dzieckiem wewnętrznym, taniec oparty na 5 rytmach.

Maga oferuje też dodatkowe (płatne dodatkowo) sesje indywidualne: z użyciem metody Somatic Experiencing w połączeniu z medytacją mindfulness.
SE jest metodą pracy z traumą, polegającą na byciu obecnym w ciele poprzez tzw "miareczkowanie", a więc dotykanie trudnych doświadczeń w ciele/emocjach i wracanie do "bezpiecznego miejsca" w sobie, które pozwala nam być obecnym w tu i teraz. Jak mówi twórca metody, Peter Levine: trauma jest niemożnością bycia w tu i teraz. I z tego powodu mindfulness i SE są metodami doskonale się wzajemnie uzupełniającymi.

Będą też ciekawe wykłady i praktyki prowadzone przez zaproszonych przez nas gości. Informację o tych zajęciach podamy później.

Koszt pobytu 5 dni w Hotelu SPA Łeba uwzględniający: zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką (jeśli ktoś życzy sobie pokój 1-osobowy to dopłata wynosi 520 zł), wyżywienie częściowo z produktów bio, soki z warzyw i owoców świeżo wyciskane, zioła i produkty/suplementy potrzebne w procesie oczyszczania wątroby i odrobaczania, wykłady, zajęcia, skrypty dotyczące programu i procedur oczyszczania wątroby, sposobu odżywiania po oczyszczaniu, informacje i jadłospisy pomocne przy kontynuowaniu diety w domu, saunę, miejsce parkingowe, wi-fi wynosi 1480 zł.

Zgłoszenia na warsztat przyjmujemy mailem: wegetarianski@wegetarianski.pl
Wysyłamy też po zgłoszeniu dokładniejsze informacje o technice oczyszczania.

Zaliczkę 500 zł. prosimy wpłacać na nasze konto podane po przyjęciu zgłoszenia. Pozostałą kwotę należy wpłacać w dniu przyjazdu przy zakwaterowaniu.

Do zobaczenia nad morzem w pięknej, jesiennej Łebie 2021.

- [str. główna] - [jak się przygotować] - [przebywanie na głódówce] - [głodówka w religiach] - [znani o głodówkach] - [fragment dziennika] - [wychodzeniez głodówki] - [kartki z poprzednich głodówek] - [pytania i wątpliwości] - [o nas] - [zaproszenie na głodówkę] - [zgłoszenia] - [zaproszenie na odchudzanie] - [polecane artykuły] - [kontakt] -