Oczyszczanie Wątroby
i oczyszczanie z pasożytów

5 dni nad morzem w Łebie
czyli jesienne sprzątanie organizmu

19-23 października 2022
Hotel Łeba
O Warsztatach Oczyszczania Wątroby:

Mają one na celu oczyszczenie wątroby, a także całego organizmu z pasożytów, toksyn, powrót do dobrych nawyków żywieniowych, odnowienie i wzmocnienie przed zimą sił obronnych organizmu, a także nauczenie się przydatnych technik pomagających przy zdrowym stylu życia.

Gościć nas będzie Hotel Łeba www.hotelleba.com.pl luksusowy hotel SPA z basenem i kilkoma saunami, siłownią i licznymi atrakcjami, zlokalizowany nad samym morzem, ok 50 m od plaży

Do naszej dyspozycji w ramach pobytu:
- kompleks SPA czyli piękny basen, sauny – kilka rodzai, jacuzzi i inne SPA atrakcje
- wi-fi w pokojach, - parking
- świetnie zaopatrzona, profesjonalna siłownia
- w pokoju ręczniki i suszarki do włosów, czajniki, szklanki

Hotel Łeba jest obiektem 3-gwiazdkowym, położonym przy ul. Nadmorskiej 9B, która biegnie wzdłuż plaży, tak więc po przejściu przez las ok. 5 minut znajdziemy się na plaży.
Hotel jest w cichym miejscu otoczony zielenią, przy pasie nadmorskiego lasu.
Ma bardzo rozbudowaną część zabiegową z masażami (które będzie można zamówić).
Zapraszamy do obejrzenia strony hotelu: https://www.hotelleba.com.pl

W Łebie jest też sporo atrakcji: stadnina i pałac w Nowęcinie, latarnia morska, wydma ruchoma (ruchome piaski zwane pustynią), Słowiński Park Narodowy, zasypane miasto, piękny port z jachtami, możliwość popływania barką na zachód słońca itp., spacer wzdłuż malowniczej rzeki itp. Wszystkie te atrakcje będziemy zwiedzać przy okazji spacerów. Na trasie spacerów są też niesamowite, wielkie jeziora w lesie i stada kormoranów śpiących na drzewach.

Masę pięknych tras na wycieczki/spacery więc proszę podszlifować kondycję przed wyjazdem. Łeba, niegdyś wioska rybacka, obecnie nadmorska miejscowość wypoczynkowa ma jedne z ładniejszych plaż polskiego wybrzeża.

Wątroba jest raczej „milcząca”, dopiero gdy jest już mocno przeciążona, czyli: „coś nam leży na wątrobie” albo też „żółć nas zaleje”… pojawiają się sygnały.
Pierwszy z sygnałów, który powinien nas „przebudzić” to trudności w zasypianiu lub budzenie się między 24 a 3 nad ranem.
Tak więc, jeśli cierpisz na przewlekłe nadmierne zmęczenie, bóle głowy, łamanie w kościach, problemy trawienne, wolniejszą przemianę materii, nadwagę, wahania nastroju, podwyższone ciśnienie krwi, problemy skórne – te symptomy mogą wskazywać na zanieczyszczoną wątrobę – tak więc ten warsztat jest dla Ciebie.

Człowiek, który ma osłabioną wątrobę często się złości i jest agresywny, może mieć też depresję (czyli agresję skierowaną na siebie) lub być apatyczny (to scenariusz dla kobiet). Miewa złe sny, wręcz koszmary, wzdęcia brzucha, brak apetytu lub potrzebę, by jeść dużo i szybko, przejada się często i po posiłkach czuje gorycz w ustach. Później przychodzą skurcze w łydkach i palcach rąk, skóra, szczególnie dłoni i stóp staje się zimna i wilgotna – czyli „zimne nóżki”. Gdy mamy już zabarwiony na żółto spód języka, brązowe plamy na głowie, twarzy, niestrawność po spożyciu każdego posiłku, a szczególnie świeżych warzyw i owoców, biegunki na zmianę z zaparciami to znaczy, że sytuacja w kwestii wątroby wymknęła się spod naszej kontroli.

Drugi wysyp objawów to: pojawienie się na ciele nowych piegów, brązowych znamion i brodawek albo bóle dużego palucha stopy - jeśli zostaną przeoczone to możemy obudzić się w szpitalu z marskością wątroby.
Sygnały, które wysyła do nas wątroba są dla wielu osób niezauważalne, albo mało istotne, bo można je w chwilę załatwić tabletką – statystyki medyczne podają, że tylko 30 % chorych ma objawy wskazujące, że ich wątroba ma problemy.

Tak więc, żeby nie wypaść z kręgu tych 30% - na warsztacie przyjrzymy się dokładniej sygnałom, które płyną z naszego ciała. Czy często przydarza się nam przewlekłe zmęczenie, osłabienie, bóle stawów, mięśni lub świąd skóry, czy cierpimy na brak apetytu lub nudności, nadmierne jedzenie – bo to są właśnie te niewyraźne, niecharakterystyczne, aczkolwiek często lekceważone sygnały.
Pionowe zmarszczki między brwiami, jeśli nie są częścią naturalnego procesu starzenia się, to wskazują na dużą ilość kamieni żółciowych. Im głębsze i dłuższe są bruzdy, tym większy stopień zmian w wątrobie. Pionowe linie są też oznaką tłumionej frustracji i gniewu.

Wątroba pełni ponad 500 różnych funkcji. Uszkadzają ją toksyny występujące w żywności, środkach czyszczących, lekarstwach, zanieczyszczenie środowiska, używki, drobnoustroje …a także złe emocje, dlatego aby utrzymać ja w dobrej kondycji warto przeprowadzić kurację oczyszczania wątroby przynajmniej raz w roku na wiosnę lub jesienią.

Dla tych którzy przeszli przez pierwszy akapit i zauważyli, że coś jest na rzeczy, a także dla tych, lubiących systematyczne porządki i nie czekających na zderzenie się z niepokojącymi objawami – część 2 – czyli: już w starożytnych Chinach...

Tak, już w starożytnych Chinach wierzono, że wątroba jest magazynem informacyjnym naszej podświadomości. Wiedziano także, że jest to jeden z najciężej pracujących organów naszego ciała, że to oczyszczalnia i laboratorium, i że na poziomie zarówno fizycznym, jak i emocjonalno-mentalnym usuwa toksyny z organizmu, przekształcając je tak, by mogły zostać wydalone. Naszej współczesnej nauce jednak trudno przyjąć, że nasze myśli i emocje mogą niszczyć wątrobę. Chciałoby się to włożyć między bajki. Kultura ludowa jednak coś tam przez wieki zauważyła i wyraża to w ludowych mądrościach: żółć go zalała, coś leży mu na wątrobie... Wszystkie nasze konflikty związane z egzystencją, z zagrożeniem życia z powodu strachu, obawy o nasz życiowy kęs, którego nie możemy lub nie umiemy złapać, strawić, przełknąć lub wydalić – wszystkie emocjonalne procesy dziejące się w organizmie jako reakcje na stres mają wpływ na wątrobę.

Przeprowadzimy też kurację odrobaczającą nasz organizm z pasożytów.

SIEDEM STOPNI ZANIECZYSZCZENIA ORGANIZMU
Pierwszy stopień zanieczyszczenia: odczuwanie permanentnego zmęczenia.
Drugi stopień zanieczyszczenia: bóle głowy, mięśni i łamanie w kościach.
Trzeci stopień zanieczyszczenia: wszelkiego rodzaju alergie.
Czwarty stopień zanieczyszczenia: pojawienie się torbieli, guzów, kamieni, nadwagi.
Piąty stopień zanieczyszczenia: deformacje organów wewnętrznych, kości i stawów.
Szósty stopień zanieczyszczenia: organiczne choroby układu nerwowego.
Siódmy stopień zanieczyszczenia: choroby nowotworowe.

Jeżeli zauważyliście u siebie objawy drugiego a może i następnych stopni to nadszedł czas na kuracje oczyszczające organizm.

Podczas pobytu przeprowadzimy mające wielowiekową tradycję oczyszczanie wątroby z użyciem soków, gorzkiej soli, oliwy oraz cytryn i grejpfruta. Do tego procesu dołączymy właściwie skomponowaną dietę, zioła i suplementy. Uczestnicy korzystać będą ze świeżo wyciśniętych soków z warzyw i owoców. Przeprowadzimy też oczyszczającą kurację z pasożytów.

Program obejmie poranną jogę, poprawiającą pracę wszystkich narządów. Te zajęcia, jak również popołudniowe ćwiczenia relaksacyjne z elementami samoleczenia, przy sprzyjającej aurze, będą odbywać się na plaży. Będą też techniki oddechowe.

Ważne dla wątroby rozgrzanie przeprowadzać będziemy w saunie podczas codziennych wieczornych zabiegów.

Informacja o prowadzących zajęcia:

Turnusem opiekować się będzie Agnieszka Olędzka - redaktor naczelna nie wychodzącego już miesięcznika Wegetariański Świat, który założyła w 1994 roku i prowadziła do 2019. W 1985 ukończyła na UW dziennikarstwo, pracowała w różnych redakcjach pisząc o ekologii, środowisku, zdrowiu. W 1999 zorganizowała pierwszy w Polsce turnus głodówkowy, który kontynuowany jest co roku, zawsze na wiosnę, nad morzem.
Autorka książek o zdrowej kuchni: Kuchnia wegańska i o głodówce: Głodówka lecznicza. Wegetarianka i ekolożka z przekonania.

Książki: Kuchnia wegańska i Głodówka lecznicza można zamówić w cenie 26 zł każda + koszt przesyłki mailem podanym na końcu informacji.

W programie:

Poranne wykłady Agnieszki Olędzkiej pod wspólknym tytułem:
Co jeść aby być zdrowym, a co lepiej pozostawić na półce sklepowej.
a także:
Jeśli dusza się nie rozleciała, to ciało zawsze da się poskładać.


Gimnastykę poranną oraz popołudniowe zajęcia relaksacyjne poprowadzi Małgorzata Pawłowska, która na ścieżce Kundalini Jogi jest od 2010 r, certyfikowana przez KRI (Kundalini Research Institute). Jest też instruktorką Kundalini Jogi wg YOGI BHAJANA, a także praktykuje MEDITATIVE HEALING – Medytacyjne Uzdrawianie wg JIVANA MUKTY.
Jej pasją jest dostarczanie ludziom „jogicznych” narzędzi, które pomagają czuć się zdrowo, szczęśliwie, bezpiecznie i uczą jak korzystać z ogromnej mocy swojego umysłu i oddechu, tak aby świat wokół nas opierał się na pokoju, empatii, współpracy, radości i spełnieniu.
Małgorzata Pawłowska: Kundalini Joga daje mi świadomą przytomność i dystans do iluzji sztucznie wytwarzanych potrzeb, ale przede wszystkim dystans do własnego uwarunkowanego ego. Daje mi zdrowie, witalność, siłę i odwagę, by podążać za subtelnym, delikatnym głosem mojego wewnętrznego potencjału - mojej duszy. Będą też ciekawe wykłady i praktyki prowadzone przez zaproszonych przez nas gości. Informację o tych zajęciach podamy później.

Koszt pobytu 5 dni w Hotelu SPA Łeba uwzględniający: zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką (jeśli ktoś życzy sobie pokój 1-osobowy to dopłata wynosi 620 zł), wyżywienie częściowo z produktów bio, soki z warzyw i owoców świeżo wyciskane, zioła i produkty/suplementy potrzebne w procesie oczyszczania wątroby i odrobaczania, wykłady, zajęcia, skrypty dotyczące programu i procedur oczyszczania wątroby, sposobu odżywiania po oczyszczaniu, informacje i jadłospisy pomocne przy kontynuowaniu diety w domu, saunę, miejsce parkingowe, wi-fi wynosi 1680 zł.

Zgłoszenia na warsztat przyjmujemy mailem: wegetarianski@wegetarianski.pl
Wysyłamy też po zgłoszeniu dokładniejsze informacje - skrypt o technice oczyszczania.

Zaliczkę 500 zł. prosimy wpłacać na nasze konto podane po przyjęciu zgłoszenia. Pozostałą kwotę należy wpłacać w dniu przyjazdu przy zakwaterowaniu.

Do zobaczenia nad morzem w pięknej, jesiennej Łebie 2022.

- [str. główna] - [jak się przygotować] - [przebywanie na głódówce] - [głodówka w religiach] - [znani o głodówkach] - [fragment dziennika] - [wychodzeniez głodówki] - [kartki z poprzednich głodówek] - [pytania i wątpliwości] - [o nas] - [zaproszenie na głodówkę] - [zgłoszenia] - [zaproszenie na odchudzanie] - [polecane artykuły] - [kontakt] -